In stock
Part Number | SKU
406009
GMC DETROIT DIESEL POWER UNIT RADIATOR
Special Price
$1,200.00
Regular Price
$9,999.00
| Core Height | 28-7/8" |
|---|---|
| Core Width | 26" |
| Inlet | 1-3/4" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 5 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 3-1/2" |
| Fill Neck | 3/4" TALL, 2-1/8" ID |
| OEM | Aftermarket Numbers | 450028 CTE81625 246009 |
| Notes | 2-YR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Part Number | SKU | 406009 |
| Make | GMC, DETROIT DIESEL POWER UNIT |