In stock
Part Number | SKU
351102
KUBOTA TRACTOR RADIATOR VARIOUS MODELS
Special Price
$501.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 351102 |
|---|---|
| Make | KUBOTA TRACTOR MODELS M6800HDC, M6800S, M6800SDT, M8200, M8200DT, M8200DTN, M8200HD, M8200SDTN, M9000, M9000DT, M9000DTL, M9000DTM, M9000HD, M9000HDL-F |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 19" |
| Core Width | 19-1/4" |
| Inlet | 1-3/4" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-7/16" |
| Fill Neck | N/A |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3A15117100 211102 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. RADIATOR HAS 5/8 PORT LOCATED TO THE RIGHT OF OUTLET CONNECTION |