Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558545
BLUEBIRD INTERNATIONAL RADIATOR WITH OIL COOLER | OEM 2200096C91 25016359C91
Special Price
$620.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558545 |
|---|---|
| Make | BLUE BIRD BUS, INTERNATIONAL |
| Core Height | 31" |
| Core Width | 12-3/4" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | INCLUDES COOLER ON 18" CENTERS |
| Depth | 2-1/16" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 238545 0316727 316727 2200096C91 2501635C92 2501635C91 3A48123D1 1697810C92 1697762C91 3A44582G 3A48123D3 1697810C91 1A16727 SPR28954 CAVTU82944 INT65 SRK7328 IN8294OC FLX000778 11C9211 11C9211ST RADIN134 1A16727 1A16727G 3A46556G 640068 640068ST 437328S |
| Notes | HALF CORE RADIATOR. INCLUDES SIGHT GLASS ON TOP TANK (GRILLE SIDE). |