Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558812A
INTERNATIONAL | NAVISTAR LOW TEMP RADIATOR: 2008-2010L PROSTAR
Special Price
$771.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558812A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 41-7/16" |
| Core Width | 33-7/8" |
| Inlet | 1" UPPER LEFT |
| Outlet | 1" LOWER RIGHT |
| Rows | 1 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-3/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | HDC010988 238812 2596322C92 2601280C91 3E0126430000 2596322C91 LT9353 HDC010988 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |