In stock
Part Number | SKU
2115025
FREIGHTLINER HEATER CORE FITS: FLB, FLL, CLASSIC XL, FLD120, FLD112, FLD132, CLASSIC 120
Special Price
$88.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 2115025 |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Model | FLD SERIES |
| Core Height | 6-5/16" |
| Core Width | 12" |
| Depth | 1-7/8" |
| Warranty | 1-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | ABPN83315025 BOA8037250109 BOA740002001 BSM315025 ABPN83315615 |
| Notes | MUST MATCH OEM NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT |
| Inlet | 3/4" |
| Outlet | 3/4" |