In stock
Part Number | SKU
2110050
KENWORTH HEATER CORE FITS: W900 86-2005, T800 95-2005, T300 95, 2005, T400 95-2005, T600A 95-2005
Special Price
$126.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 2110050 |
|---|---|
| Make | KENWORTH |
| Model | W900 T800 T600 |
| Core Height | 14.9" |
| Core Width | 8" |
| Depth | 2.5" |
| Warranty | 1-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | MC10050 110640BSM 110640 ABPN83315950 ZGG710033 ABPN83315385 SR2000019 |
| Notes | MUST MATCH OEM NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT. |
| Inlet | 5/8" |
| Outlet | 5/8" |