Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
351046
KUBOTA TRACTOR RADIATOR FITS: B6100DP, B6100EP, B7100DP
Special Price
$131.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 351046 |
|---|---|
| Make | KUBOTA TRACTOR MODELS B6100DP, B6100EP, B7100DP |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 10-5/8" |
| Core Width | 13" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 3 |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | N/A |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1537172060 211046 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. COPPER / BRASS. DRAINCOCK PORT: M16-1.5 |