In stock
Part Number | SKU
44FR6L2
FREIGHTLINER CHARGE AIR COOLER: 2008-2013 CORONADO
Special Price
$1,057.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FR6L2 |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Core Height | 37-3/4" |
| Core Width | 33" |
| Depth | 2-1/2" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44FR6L2 3E118490000, 3E118470, 0131241003, 0131241004, 0131241005, 3E0118530000, F498350, F4983S0, 0131241001, 0130457001, 0131241003, 3E0118490000, 3E11849, FRT18130, FRT18130N, FRT18130R, FL6L2, FRDAC3H, DURFRDAC3H, DHTFR3H, DHT3H, 37413H, FR3H, 44FR3H, SRMFR3H, A0526617010, A0526617020, A0526617022, A0526861000, A0526861001, A0526861002, A0526861003, A0526862001, A0526862002, A0526862003, A0526864000, A0526864002, A0526864004, A0526864005, A0526864006, A0526864009, A0526865000, A0526865002, A0526865004, A0526865006, A0526865009, 222246 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

