In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
44FR2233X
FREIGHTLINER | CHARGE AIR COOLER: MT45, MT55
Special Price
$700.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FR2233X |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Core Height | 24" |
| Core Width | 27-3/16" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 3-1/2" |
| Outlet | 3-1/2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1030257, VAB1030257, 1030257ES, 1SA00305R, ISA00305R, BHT1SA00305, BHTISA00305, BHT79205, FL5N BTC1119F, BT1119F, 1119F, F0257, FL5M, CA2233, 1030257ES, 1119F, 44011739, SPI44011739, VAB1030257ES, FRT18134, FRT18134N, 441287 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

