In stock
Part Number | SKU
44FOR25C
FORD | STERLING CHARGE AIR COOLER: L9000 DAYCAB UP TO 1994
Special Price
$799.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FOR25C |
|---|---|
| Make | FORD, STERLING |
| Core Height | 39-1/4" |
| Core Width | 27-1/4" |
| Depth | 1-5/8" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1B218, 201800, E8HT6K775FB, E9HZ6K775A, F0HT6K775FA, F0HZ6K775C, FD25C, 17V9779, 1E3249, 206683, 222021, 3E1002, 3E8595, 441180, BTC-1128, BTC1128, C-FD25C, DHTFO25C, E8HT-6K775FB, E9HZ-6K775A, F0HT-6K775FA, F0HZ-6K775C, F3HZ-6K775E, F8HT-8009HA, F8HT8009HA, FLX010104, FODAC-25C, FODAC25C, FOR19006, IE 3249, IE 3714, IE 3715, IE-3249, IE-3714, IE-3715, PC2928, SRMFOR25C, US-FODAC-25C, USFODAC25C, 441180 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

