Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44CH65C2
CHEVROLET | GMC CHARGE AIR COOLER: SIMILAR TO 44CH65C (DRIVERS SIDE CONN AT 6-1/2")
Special Price
$495.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44CH65C2 |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GMC |
| Core Height | 30-5/8" |
| Core Width | 25-1/8" |
| Depth | 1-11/16" |
| Inlet | 3-3/8" |
| Outlet | 3-3/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 15029270 98092800 1030184 CAC162 CA2145 17V9722 BTC1162 SRMCH65C 222145 15029270, 98092800, 1030184, CAC162, CA2145, 17V9722, SRMCH65C |
| Notes | DRIVERS SIDE CONNECTION 6 1/2" |