In stock
Part Number | SKU
559358A
FREIGHTLINER RADIATOR: 1998-2004 FL50-90 SNOW PLOW
Special Price
$693.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559358A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 28-5/8" |
| Core Width | 24-3/4" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT AT 5" |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT AT 7-1/4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 18" CENTERS WITH 3/4 NPT FITTINGS |
| Depth | 1-7/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559358A EXO3AH00321SP BHT2AH00AA4 BH24 BH24H00114 1AH00114S 2AHDD114 2AH00114 310041T 3AH00321SP 2AH00114 3AH001955 3AH00321SP BHT2AH00114 EX03AH00321SP BHT2AH00AA4 376753321 239358 238696 |
| Notes | 4" SQUARE CRANKBOX IS CENTERED ON HEADER AND LOCATED 3-1/4" UP FROM BOTTOM HEADER |