In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
559065A
FREIGHTLINER | STERLING RADIATOR: 2007-2009 CASCADIA
Special Price
$779.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559065A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER, STERLING |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 45-5/8" |
| Core Width | 38-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER LEFT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 12" CENTERS WITH 3/4-16 SAE FI |
| Depth | 2-3/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559065A 559065 0526678001 0526621001 239065 238632 FRE-51-AP FRE51AP |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |