In stock
Part Number | SKU
559051A
VOLVO | MACK RADIATOR: 2008-2010 VT & VT2, 2009-2014 TITAN
Special Price
$470.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559051A |
|---|---|
| Make | VOLVO, MACK |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 49-7/8" |
| Core Width | 34-3/16" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | YES |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559051A N9778100 M5713100 M5712100 20956551 20956560 85111310 21139083 21139044 21199276 21504546 21504558 85125537 239051 8000-82 VOL16 M5712103 S8996100 S9064100 S8996002 S9066103 S9064103 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |