Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
559044A
STERLING RADIATOR: 2008-2009 LT9000, LT9511, LT9513
Special Price
$844.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559044A |
|---|---|
| Make | STERLING |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 38-7/8" |
| Core Width | 37-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT AT 3-15/16" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 7-7/8" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559044A 0526619004 0529619002 0527751004 0526619007 0526619023 0529619020 0526619008 238612 239166 239044 |
| Notes | DOES NOT INCLUDE COOLER - USE PART # 559166A FOR COOLER. DOES NOT INCLUDE FRAME WORK. |

