Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
559017A
FREIGHTLINER | STERLING RADIATOR: 2004-2007 M2, 106 BUSINESS CLASS: 2005-2007 STERLING Q
Special Price
$625.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559017A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER, STERLING |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 36" |
| Core Width | 26-1/4" |
| Inlet | 2" UPPER RIGHT AT 2-1/8" |
| Outlet | 2" LOWER LEFT AT 2-1/8" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559017A BHTD5969 D5969 239017 FRE50 SRM8050-A 437259S SRM8050A |
| Notes | SEE ALTERNATE PART NUMBER FOR RADIATOR WITH OIL COOLER. |
