In stock
Part Number | SKU
359783
FORD NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR: VARIOUS MODELS WITHOUT COOLER
Special Price
$285.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: 250C, 260C, 3230, 3430, 3930, 3930H, 3930N, 3930O, LATE 4130, 4130N, 4130O, 4630, 4630N, 4630NO, 4630O. SEE PART NUMBER 351024 FOR SAME APPLICATION WITH COOLER INCLUDED.
| Part Number | SKU | 359783 |
|---|---|
| Make | 50C, 260C, 3230, 3430, 3930, 3930H, 3930N, 3930O, LATE 4130, 4130N, 4130O, 4630, 4630N, 4630NO, 4630O |
| Models | 250C 260C 3230 3430 3930 LATE 4130 4630 SERIES |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 16" |
| Core Width | 18" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | F0NN8005EA15M E0NN8005MD15M E0NN8005MA15M E0NN8005KA15M E0NN8005LA15M E0NN8005MB15M E9NN8005AA25M E9NN8005AB15M 219783 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. WITHOUT OIL COOLER (SEE 351024 W/ COOLER) |