In stock
Part Number | SKU
359771
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR(EARLY MODELS): 250 2355 2450 2555 2650 2650N 2755 2850 2855N
Special Price
$374.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359771 |
|---|---|
| Make | John Deere 2250, 2355, 2450, 2555, 2650, 2650N, 2755, 2850, 2855N - All early models |
| Models | 2250 2355 2450 2555 2650 2650N 2755 2850 2855N - ALL EARLY MODELS |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 20-3/4" |
| Core Width | 19" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 2" CURVED |
| Rows | 4 |
| Depth | 20-3/4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AL56372 219771 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |