In stock
Part Number | SKU
359769
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 500C 510 | OEM AT58449
Special Price
$794.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359769 |
|---|---|
| Make | 500C, 510 JOHN DEERE |
| Models | 500C 510 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 22-7/16" |
| Core Width | 18-1/16" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 1-7/8" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-5/8" |
| Fill Neck | 1-1/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AT58449 219769 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. THE TOP HOSE CONNECTION POINTS SLIGHTLY TO THE LEFT IN THE PICTURE. |