In stock
Part Number | SKU
359736
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR (LONG NECK): 420 430 | OEM AT10695
Special Price
$294.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359736 |
|---|---|
| Make | John Deere Tractor Radiator FITS: 420 AND 430 WITH LONG NECK |
| Models | 420 AND 430 long neck |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 16-7/8” |
| Core Width | 15-1/4” |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AT10695 219736 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |