Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359735
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 420 430 | OEM AT10299 AM2959T
Special Price
$434.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359735 |
|---|---|
| Make | 420 AND 430 WITH SHORT NECK |
| Models | 420 AND 430 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17" |
| Core Width | 15-1/4" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 1-5/8" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AT10299 AM2959T 219735 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |