In stock
Part Number | SKU
359728
CASE IH TRACTOR RADIATOR: 7110 7120 7130 7140 7150 7210 7220 7230 7240 7250
Special Price
$892.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: FEATURES 7 ROWS OF TUBES FOR SUPERIOR COOLING.
| Part Number | SKU | 359728 |
|---|---|
| Make | 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7210, 7220, 7230, 7240, 7250 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 26-1/4" |
| Core Width | 27-3/4" |
| Inlet | 2-1/4" |
| Outlet | 2-1/4" |
| Rows | 7 |
| Depth | 3-1/4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | A190663 A190659 A190807 A184441 219728 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. 6 ROWS OF COOLING TUBES |