Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359711
JOHN DEERE RADIATOR W/O OIL COOLER JD401, 300B, 301A, 302, 302A, 380, 380A, 401, 401B, 401C, 480B, 1
Special Price
$604.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359711 |
|---|---|
| Make | JD401, 300B, 301A, 302, 302A, 380, 380A, 401, 401B, 401C, 480B, 1520 |
| Models | JD401 300B 301A 302 302A 380 380A 401 401B 401C 480B 1520 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 20" |
| Core Width | 18" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 1" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AT48171 AT28583 219711 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. WITHOUT OIL COOLER |