In stock
Part Number | SKU
359701
CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTOR TRACTOR RADIATOR
Special Price
$363.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359701 |
|---|---|
| Make | 480D, 480LL, 580 SUPER D, 580D, 584D, 585D, 586D, (1845, 1845B, 1845S SKIDSTEERS) |
| Models | 480D 480LL 580 SUPER D 580D 584D 585D 586D (1845 1845B 1845S SKIDSTEERS) |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 19-3/4" |
| Core Width | 19-3/8" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2-1/4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | D81055 219701 101675 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |