In stock
Part Number | SKU
359591
CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTER TRACTOR RADIATOR: 2090 2094 2290 2294 | OEM A165922 A147245
Special Price
$591.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359591 |
|---|---|
| Make | 2090, 2094, 2290, 2294 |
| Models | 2090 2094 2290 2294 INCLUDES BOTTOM MOUNT STUDS ON 14 3/4" CENTERS |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 23-1/4" |
| Core Width | 22-1/4" |
| Inlet | 2-1/2" |
| Outlet | 2-1/2" |
| Rows | 6 |
| Depth | 2-3/4" |
| Fill Neck | 1-1/2" |
| OEM | Aftermarket Numbers | A165922 A147245 219591 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |