Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359590
INTERNATIONAL HARVESTER TRACTOR RADIATOR: C | OEM A354875R93
Special Price
$332.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: FOR THE SUPER C MODEL SEE PART NUMBER 359528.
| Part Number | SKU | 359590 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL / FARMALL MODEL C |
| Models | MODEL C |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 16" |
| Core Width | 16" |
| Inlet | 2-1/2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-3/4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | A354875R93 219590 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |