In stock
Part Number | SKU
359580
CASE IH TRACTOR RADIATOR: VARIOUS MODELS WITHOUT OIL COOLER
Special Price
$352.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: 430CK, 480B, 480CK, 530CK GAS & DIESEL, 580B GAS & DIESEL, 580BCK, 580CK.
| Part Number | SKU | 359580 |
|---|---|
| Make | CASE/IH 430CK, 480B, 480CK, 530CK GAS & DIESEL, 580B GAS & DIESEL, 580BCK, 580CK WO/ OIL COOLER |
| Models | 430CK 480B 480CK 530CK GAS & DIESEL 580B GAS & DIESEL 580BCK 580CK |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-5/8" |
| Core Width | 18-5/16" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2-1/8" |
| Fill Neck | 1-3/8" |
| OEM | Aftermarket Numbers | A39344 A35604 219580 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |