In stock
Part Number | SKU
359569
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 4050 4055 4250 4255 4450 4455 | OEM RE38664 RE21893
Special Price
$660.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359569 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE TRACTOR 4050, 4055, 4250, 4255, 4450, 4455 |
| Models | 4050 4055 4250 4255 4450 4455 USE 352098 FOR 8 ROW |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 29-1/8" |
| Core Width | 21-3/4" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2-1/2" |
| Rows | 6 |
| Depth | 3-1/4" |
| Fill Neck | 1" |
| OEM | Aftermarket Numbers | RE38664 RE21893 219569 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |