Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359568
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 4240 | OEM RE21898
Special Price
$1,130.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359568 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE TRACTOR MODEL 4240 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 27-1/4" |
| Core Width | 21-3/4" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2-1/2" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-7/8" |
| Fill Neck | 1" |
| OEM | Aftermarket Numbers | RE21898 219568 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |