In stock
Part Number | SKU
359533
CASE IH TRACTOR | FORKLIFT RADIATOR: 480E 480E-LL 480F 480F-LL 480SE 590E 584E 585E 586E
Special Price
$362.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: 480E, 480E-LL, 480F, 480F-LL, 580SE, 590E: FORKLIFT MODELS 584E, 585E, 586E
| Part Number | SKU | 359533 |
|---|---|
| Make | CASH/IH 480E, 480E-LL, 480F, 480F-LL, 580SE, 590E (FORKLIFT MODELS 584E, 585E, 586E) |
| Models | 480E 480E-LL 480F 480F-LL 580SE 590E FORKLIFT MODELS 584E 585E 586E) |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 19-3/8" |
| Core Width | 19-1/4" |
| Inlet | 1-3/4" |
| Outlet | 2-1/4" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2-1/8" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | A171356 A171080 219533 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |