In stock
Part Number | SKU
359521
CASE/IH 530CK 580B 580CK RADIATOR
Special Price
$393.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359521 |
|---|---|
| Make | CASH IH 530CK GAS & DIESEL, 580B, 580CKW/ OIL COOLER ON GRILL SIDE (3/8-24 UNF FITTINGS, 10" CENTERS) |
| Models | 530CK GAS & DIESEL 580B 580CK W/ OIL COOLER ON GRILL SIDE |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 19" |
| Core Width | 17-5/8" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 1-5/8" ID X 1" DEPTH |
| OEM | Aftermarket Numbers | AR39345 A39345 A35583 219521 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |