In stock
Part Number | SKU
359506
OLIVER TRACTOR RADIATOR: 770 880 | OEM 101615AS 101614ASA 10164AS 102791AS 1027SSAS 101471AS
Special Price
$796.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359506 |
|---|---|
| Make | Oliver Tractor Radiator 770, 880 |
| Models | 770 880 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 19-5/8" |
| Core Width | 18-1/2" |
| Inlet | 1 -1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-3/4" |
| Fill Neck | 2-1/8" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 101615AS 101614ASA 10164AS 102791AS 102755AS 101471AS 219506 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |