Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359503
AGCO | ALLIS CHALMERS TRACTOR RADIATOR: 180 185 | OEM 70255327
Special Price
$724.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: FEATURES STRAIGHT OUTLET CONNECTION. SEE PART NUMBER 359905 FOR SAME RADIATOR WITH CURVED OUTLET CONNECTION.
| Part Number | SKU | 359503 |
|---|---|
| Make | AGCO | ALLIS CHALMERS |
| Models | 180 185 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18-1/4" |
| Core Width | 22-1/4" |
| Inlet | 1-3/4" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 5 |
| Depth | 3-1/2" |
| Fill Neck | 1-3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 70255327 219503 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |