Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
352067
CASE IH / FORD NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR: VARIOUS MODELS
Special Price
$1,016.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: CASEIH / STEIGER MODELS 9310, 9330. CASE IH MODELS 8930, 8940, 8950, PX190, P215, PX215, P240, PX240, 6831T, 6831TA IRRIGATION POWER UNITS. FORDNEW HOLLAND SE190, S215, SE215, S240, SE240 IRRIGATION POWER UNITS.
| Part Number | SKU | 352067 |
|---|---|
| Make | CASE/IH / STEIGER TRACTOR MODELS 9310, 9330 CASE/IH TRACTOR MODELS 8930, 8940, 8950 CASE/IH PX190, P215, PX215, P240, PX240, 6831T, 6831TA IRRIGATION POWER UNITS FORD/NEW HOLLAND SE190, S215, SE215, S240, SE240 IRRIGATION POWER UNITS |
| Models | FITS CASE/IH / STEIGER TRACTOR MODELS 9310 9330 CASE/IH TRACTOR MODELS 8940 8950 CASE/IH PX190 P215 PX215 P240 PX240 6831T 6831TA IRRIGATION POWER UNITS FORD/NEW HOLLAND S215 S240 IRRIGATION POWER UNITS |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 28" |
| Core Width | 28-3/8" |
| Inlet | 2-1/4" |
| Outlet | 2-5/8" |
| Rows | 6 |
| Depth | 4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 131751A1 131751A2 232545A1 212067 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |