In stock
Part Number | SKU
352063
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR WITH RESERVOIR TANK: VARIOUS MODELS
Special Price
$1,561.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: 6515, 6520, 6615, 6620, 6715, 6820, 6920, 6920S, SE6520, SE6620, SE6920, 7220, 7320, 7420, 7520, 7425, 7525.
| Part Number | SKU | 352063 |
|---|---|
| Make | COMES WITH RESERVOIR TANK - SEE ALTERNATE IMAGE FITS: JOHN DEERE TRACTOR MODELS 6515, 6520, 6615, 6620, 6715, 6820, 6920, 6920S, SE6520, SE6620, SE6920, 7220, 7320, 7420, 7520, 7425, 7525 |
| Models | JOHN DEERE TRACTOR MODELS 6515 6520 6615 6620 6715 6820 6920 6920S SE6520 SE6620 SE6920 7220 7320 7420 7520 7425 7525 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 22-1/2" |
| Core Width | 21-3/8" |
| Inlet | 2-3/8" |
| Outlet | 2-3/8" |
| Rows | N/A |
| Depth | 5-1/4" |
| Fill Neck | N/A |
| OEM | Aftermarket Numbers | AL176362 212063 AL169733 AL160274 AL164554 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |