Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
352008
GEHL TELESCOPIC HANDLER RADIATOR | OEM L45934
Special Price
$599.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: TELESCOPIC HANDLER MODELS 552 DYNALIFT, 553 DYNALIFT, 663 DYNALIFT, 883 DYNALIFT, 1083 DYNALIFT, RS5, RS5-34, RS6-34, RS6-42, RS8-42, RS8-44.
| Part Number | SKU | 352008 |
|---|---|
| Make | TELESCOPIC HANDLER MODELS �552 DYNALIFT, 553 DYNALIFT, 663 DYNALIFT, 883 DYNALIFT, 1083 DYNALIFT, RS5, RS5-34, RS6-34, RS6-42, RS8-42, RS8-44 |
| Models | TELESCOPIC HANDLER MODELS 552 DYNALIFT 553 DYNALIFT 663 DYNALIFT 883 DYNALIFT 1083 DYNALIFT RS5 RS5-34 RS5-34 RS6-42 RS8-42 RS8-44 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 21" |
| Core Width | 21" |
| Inlet | 1 -1/2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 5 |
| Depth | 2-3/4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | L45934 212008 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |