In stock
Part Number | SKU
351093
CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTER | FORD NEW HOLLAND RADIATOR | OEM 5169275 S5169275
Special Price
$435.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 351093 |
|---|---|
| Make | CASE/IH TRACTOR MODELS JX75, JX85, JX80U, JX90U, JX100U FORD / NEW HOLLAND MODELS 5635, 6635, 7635, TK90A, TK90A-MA, TK90MA, TK95, TK100A, TL100 |
| Models | CASE/IH TRACTOR MODELS JX75 JX85 JX80U JX90U JX100U FIAT MODELS L60 L65 L75 L85 L95 FORD / NEW HOLLAND MODELS 5635 6635 7635 TK90A TK90A-MA TK90MA TK95 TK100A |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18" |
| Core Width | 21" |
| Inlet | 1 1/2" TOP LEFT-CENTER |
| Outlet | 1-1/2" BOTTOM LEFT |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-3/8" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 5169275 s5169275 211093 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |