In stock
Part Number | SKU
351058
INTERNATIONAL TRACTOR RADIATOR | 574 2500A | OEM 402202R1
Special Price
$478.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 351058 |
|---|---|
| Make | 574, 2500A WITH GAS ENGINES. SYNCHROMESH TRANSMISSION |
| Models | 574 2500A WITH GAS ENGINES. SYNCHROMESH TRANSMISSIONSIMILAR TO 359901 BUT OUTLET IS ON LOWER LEFT |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18-1/4" |
| Core Width | 17-1/2" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 3-1/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 402202R1 539566R2 211058 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |