In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
359970
MASSEY FERGUSON TRACTOR RADIATOR: 50 | OEM 182456M91
Special Price
$286.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: FITS MASSEY FERGUSON MODEL 50 TRACTOR ONLY. DOES NOT INCLUDE MOUNTING BRACKETS ON BOTTOM TANK.
| Part Number | SKU | 359970 |
|---|---|
| Make | MASSEY "FERGUSON" MODEL 50 ONLY. (NO MOUNTING BRACKETS ON BOTTOM TANK) |
| Models | MASSEY "FERGUSON" MODEL 50 ONLY. 351063 for model 65 w/gas or lp engine |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-1/4" |
| Core Width | 15-1/8" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 182456M91 219970 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. FOR MASSEY "HARRIS" MODEL SEE 351063 |