Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359940
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 8430 4WD, 8440, 8630 MODELS
Special Price
$1,213.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359940 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE TRACTOR MODELS 8100, 8100T, 8110, 8110T, 8200, 8200T, 8210, 8210T, 8300, 8300T, 8310, 8400, 8400T, 8410, 8410T |
| Models | JOHN DEERE 7430 8430 8440 8630 TRACTORS |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 34-5/8" |
| Core Width | 27-1/2" |
| Inlet | 2-1/4" |
| Outlet | 2-3/4" |
| Rows | 5 |
| Depth | 3-1/2" |
| Fill Neck | 2-7/8" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AR73260 AR73261 AR76838 RE21561 AR84401 AR84404 219940 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |