Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359929
FORD | NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR: 1715 | OEM SBA310100630
Special Price
$342.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359929 |
|---|---|
| Make | 1715 |
| Models | 1715 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 15-3/4" |
| Core Width | 16-1/2" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 2 |
| Depth | 1-3/16" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | SBA310100630 219929 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. MOUNTING HOLE ARE 13" ON CENTER |