In stock
Part Number | SKU
359927
FORD | NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR: 1510 1710 | OEM SBA310100291 SBA310100440
Special Price
$245.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359927 |
|---|---|
| Make | FORD/NEW HOLLAND TRACTOR MODELS 1510, 1710 |
| Models | FORD/NEW HOLLAND TRACTOR MODELS 1510 1710 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 14-3/4" |
| Core Width | 16-1/2" |
| Inlet | 1-5/16" |
| Outlet | 1-5/16" |
| Rows | 2 |
| Depth | 1-1/4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | SBA310100291 SBA310100440 219927 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |