In stock
Part Number | SKU
359905
AGCO | ALLIS CHALMERS TRACTOR RADIATOR: 190 190X 190XT III | OEM 70250729
Special Price
$901.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: INCLUDES CURVED BOTTOM OUTLET. SEE PART NUMBER 359503 FOR STRAIGHTL OUTLET OPTION.
| Part Number | SKU | 359905 |
|---|---|
| Make | AGCO | ALLIS CHALMERS |
| Models | 190 190X 190XT lll |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18-1/4" |
| Core Width | 22" |
| Inlet | 1-3/4" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 5 |
| Depth | 3-1/4" |
| Fill Neck | 2" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 70250729 219905 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. CURVED OUTLET |