In stock
Part Number | SKU
359888
CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTER TRACTOR RADIATOR: 3220 3230 4210 4230 4240 | OEM 136839A1
Special Price
$524.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359888 |
|---|---|
| Make | CASE/IH TRACTOR MODELS 3220, 3230, 4210, 4230, 4240 |
| Models | 4210 4230 4240 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 19-1/2" |
| Core Width | 17-5/8" |
| Inlet | 1-3/4" |
| Outlet | 2-1/4" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-3/4" |
| Fill Neck | 1-1/2" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 136839A1 219888 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |