In stock
Part Number | SKU
359869
FORD NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR: 55, 345C, 445C, 535, 545, 4500, 5100, 5200, 5600, 6600 MODELS
Special Price
$347.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359869 |
|---|---|
| Make | Ford/New Holland models 55, 345C, 445C, 535, 545, 545D, 4500, 5100, 5200, 5600, 6600, 6600 |
| Models | 55 345C 445C 535 545 4500 5100 5200 5600 6600 6600 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-3/4" |
| Core Width | 18" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | D8NN8005SB D3NN8005SB 83984124 219869 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR.WITH OIL COOLER (7/8-14 MALE FLARE FITTINGS) |