Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359866
FORD NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR: 555, 555C, 555D, 575D, 655C, 655D, 675D MODELS
Special Price
$587.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: STUD MOUNTS ON BOTTOM TANK MEASURE 17-1/8" ON CENTERS. RADIATOR INCLUDES OIL COOLER.
| Part Number | SKU | 359866 |
|---|---|
| Make | 555, 555C, 555D, 575D, 655C, 655D, 675D |
| Models | 555 555C 555D 575D 655C 655D 675DW/ OIL COOLERSTUD MOUNTS ON BOTTOM TANK MEASURE 17 1/8" CENTER TO CENTER |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-1/2" |
| Core Width | 19-3/4" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-11/16" |
| Fill Neck | 4-15/16" |
| OEM | Aftermarket Numbers | E7NN8005CA F2NN8005CA15L F2NN8005DA15L 82847506 219866 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. STUD MOUNTS ON BOTTOM TANK MEASURE 17-1/8" CENTER TO CENTER |