In stock
Part Number | SKU
359861
FORD NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR: 445D, 455, 455C, 555C, 555D, 565D, 655C MODELS
Special Price
$441.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: INCLUDES THREADED STUDS FOR BOTTOM MOUNTING SHOE.
| Part Number | SKU | 359861 |
|---|---|
| Make | 445D, 455, 455C, 555C, 555D, 565D, 655C |
| Models | 445D 455 455C 555C 555D 565D 655CTHREADED STUDS FOR BOTTOM MOUNTING INCLUDED |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-1/2" |
| Core Width | 19-3/4" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-11/16" |
| Fill Neck | 4-15/16" |
| OEM | Aftermarket Numbers | E7NN8005DA E7NN8005EA E2NN8005EA15L E7NN8005EA15L F2NN8005EA15L 219861 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. HAS THREADED STUDS FOR BOTTOM MOUNTING SHOE INCLUDED |