In stock
Part Number | SKU
359857
FORD NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR: 455, 550, 555, 555A, 555B, 655, 655A MODELS
Special Price
$533.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: INCLUDES COOLER.
| Part Number | SKU | 359857 |
|---|---|
| Make | 455, 550, 555, 555A, 555B, 655, 655A |
| Models | 455 550 555 555A 555B 655 655AW/ OIL COOLER |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-13/16" |
| Core Width | 17-3/8" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-11/16" |
| Fill Neck | 5" |
| OEM | Aftermarket Numbers | E0NN8005FA15L F2NN8005FA15L 83925458 219857 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. INCLUDES COOLER. |