In stock
Part Number | SKU
359854
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 2955(LATE) 3050 3055 3150 3155 3255 3350 3650 | OEM AL66766
Special Price
$496.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: REPLACEMENT RADIATOR INLCUDES BRASS TANKS. OE VERSION MAY HAVE PLASTIC TANKS.
| Part Number | SKU | 359854 |
|---|---|
| Make | LATE 2955, 3050, 3055, 3150, 3155, 3255, 3350, 3650 ORIGINAL HAS PLASTIC TANKS, REPLACEMENT HAS BRASS TANKS |
| Models | LATE 2955 3050 3055 3150 3155 3255 3350 3650 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 23-3/4" |
| Core Width | 19" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-1/2" |
| Fill Neck | N/A |
| OEM | Aftermarket Numbers | AL66766 219854 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |