Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359851
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 1850 1950 1950N 2155(LATE) | OEM AL67563 AL59532
Special Price
$391.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359851 |
|---|---|
| Make | 850, 1950, 1950N, LATE 2155 ORIGINAL HAS PLASTIC TANKS, REPLACEMENT HAS BRASS TANKS |
| Models | 1850 1950 1950N LATE 2155 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 16-7/8" |
| Core Width | 19-5/8" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-3/4" |
| Fill Neck | N/A |
| OEM | Aftermarket Numbers | AL67563 AL59532 219851 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |